Чим відрізняють електронні торгівельні майданчики між собою

Чим відрізняють електронні торгівельні майданчики між собою

Електронні аукціони в Україні були створені для того, щоб надати можливість державним, комунальним та приватним підприємствам відкрито та прозоро вести торгівельну діяльність. Із-за застарілих корупційних схем, що панували в країні багато років, держава не змогла отримати достатньо коштів для розвитку. Багато високопосадовців, користуючись своїм службовим становищем, продавали державне майно по низькій ціні «своїм». За це вони брали хабарі. Для того, щоб ліквідувати тіньові схеми продажу держмайна, була створена на задіяна система відкритих електронних торгів – Прозорро.Продажі.

Для роботи в цій системі необхідно скористатися одним з електронних торгівельних майданчиків (ЕТМ), яких наразі налічується декілька десятків. Всі вони акредитовані в системі Прозорро та підключені до єдиної бази даних. Тому коли якийсь лот з’являється на одному ЕТМ, то він автоматично буде відображатися і на усіх інших майданчиках. Наприклад, якщо продавець зареєструється на УУБ та виставить на цій біржі своє майно, то воно з’явиться на усіх інших ЕТМ. Більше детально про асортимент майна, що продається через електронні торги можна дізнатися за цим посиланням sale.uub.com.ua.

Також однаковими є умови участі в торгах, тарифи та розміри реєстраційного внеску. Але чим все таки ці електронні торгівельні платформи відрізняються між собою?

Відмінності торгівельних майданчиків

ЕТМ – це другий рівень продажу, а першим є сама система Прозорро.Продажі. Для того, щоб зареєструватися в ній, необхідно скористатися торгівельною платформою, якою являється комерційний веб-сайт. Його задача в тому, щоб надати доступ до бази даних аукціонів, а також забезпечити умови для їх проведення. Також торгівельні майданчики надають консультаційні послуги як продавцям, так і покупцям. Крім цього, працівники ЕТМ займаються перевіркою документів учасників торгів, перевіряють, чи немає ознак шахрайства та нечесної боротьби. У випадку, якщо буде така підозра, учасника, що порушив правила користування біржею, буде усунено.

Таким чином, першою відмінністю торгівельних майданчиків між собою являється якість консультаційних послуг та ефективність роботи служби підтримки. Дізнатися про якість послуг можна по відгукам користувачів.

Але це не все. Також ЕТМ відрізняються між собою самим інтерфейсом. У деяких майданчиків він досить зручний та зрозумілий для усіх. У інших може виявитися занадто складним. Тут кожен вибирає для себе сам – де йому найзручніше.

Одним з найкращих майданчиків на сьогодні є УУБ – Українська універсальна біржа, дізнатися про яку можна тут https://sale.uub.com.ua/about.aspx. Сайт цієї платформи характеризується інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом та зручністю користування. Також перевагою цього ЕТМ є якісні консультаційні послуги, що надають кваліфіковані менеджери. При необхідності вони допоможуть швидко знайти потрібний лот та пояснять правила роботи в системі.

admin