Де здійснюються відкриті торги та тендери?

Де здійснюються відкриті торги та тендери?

Відкриті торги мають свої переваги. Такий процес завжди прозорий і у ньому можуть прийняти участь всі охочі. Основною системою, котра запроваджує відкриті аукціони є Прозорро.Продажі. Впровадження цієї системи – велике досягнення української влади.

Етапи відкритих торгів

1 етап: створення конкурсної комісії та підготовка необхідної організаційної документації. На цьому етапі варто бути уважним, щоб не допустити помилки при зборі паперів.

2 етап: розміщення повідомлення про покупку в загальнодоступних джерелах. Також публікується тендерна документальна база, що містить дані про умови проведення тендерів, представлення вимог до участі в тендері для підрядників, а також критерії відбору. Усі дані є загальнодоступними та безкоштовними.

Підрядники, які бажають взяти участь у тендері, зобов’язані залишити свої заявки у встановлений строк. Крім того, учасникам необхідно додати до заявки додаткові документи, які не тільки міститимуть інформацію про організацію, але й надають виклад про комплектацію товару чи послуги, що поставляється.

Також замовник може провести попередню систематизацію, щоб виділити тих підрядників, чиї пропозиції відповідають вимогам тендерної документації.

Конкурс вважається дійсним, якщо подано більше однієї заявки. Навпаки, клієнт може або змінити тендерну документацію і знову оголосити про закупівлю, або взагалі відмовитися від проведення цього тендеру.

Слід зазначити, що скасування або зміна умов після оголошення про початок конкурсу може бути здійснено клієнтом не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення відведеного часу для подання заявок. І в цій ситуації термін прийняття заявок також слід збільшити, щоб до закінчення їх прийому залишилося більше десяти днів.

3 етап: перегляд та осмислення отриманих заявок. Термін перегляду перших частин отриманих заявок не повинен перевищувати п’яти робочих днів.

4 етап: розгляд пропозицій, що надійшли від підрядників, та визначення переможця. Переможець зазначається в підсумковому протоколі, який виставляється протягом наступного робочого дня після оприлюднення результатів досягнення 2 групи заявок. Договір з переможцем укладається не раніше ніж через десять і не пізніше двадцяти днів після оголошення результатів конкурсу.

Де проводяться відкриті тендери?

Безпосередньо в системі Прозорро зареєструватися не можна. Це загальна система торгів, з якою працюють різні майданчики. Прозорро – інтернет-платформа, де замовники від держави та комунальних установ оголошують тендери на закупівлю товарів, робіт та послуг, а підприємці змагаються на аукціоні за право здійснити постачання. Вона організована для того, щоб усі державні закупівлі проводились прозоро, звідси й сталася назва для платформи.

Як діє система Прозорро?

Замовник (державна установа або держпідприємство) проходить реєстрацію на одному з майданчиків, котрий працює із системою Прозорро. Замовник виставляє тендер на обраному майданчику, які пройшли реєстрацію на авторизованих майданчиках, беруть участь у тендері, здійснюючи ставки. Переможцем призначається той підприємець, хто пропонує свої товари чи послуги у тендері за найнижчою вартістю. 

Варто зазначити, що безпосередньо на сайті Прозорро.Продажі не можна пройти реєстрацію, а здійснити це можна виключно через акредитовані майданчики для авторизації. Тому їх існування так необхідне для здійснення тендерів.

Таким чином, наприклад, треба пройти реєстрацію та брати участь у прозорому тендері, всі, хто висловив таке бажання, можуть на ресурсі «Українська енергетична біржа» – легальному майданчику Інтернет системи Прозорро. Цей сайт має відкриту процедуру реєстрації, яку можна провести буквально в два натискання. А всі необхідні функції розташовані поруч, фактично «під рукою».

На сайті «Української енергетичної біржі» всі охочі мають відкритий доступ до всієї бази публічних торгів, які на даний момент розміщені в системі Prozorro. Дізнатися детальніше про це, ви можете за посиланням https://sale.ueex.com.ua/filter/land-parcel. Завдяки дуже зручній системі «догадливих» фільтрів кожен постачальник дуже швидко знайде тендери, які повністю відповідають його певним вимогам. Користувачі постійно отримують інформацію про появу пропозицій, що цікавлять.

Щодня на Prozorro виставляються тисячі загальнодоступних тендерів, які можуть створити нові перспективи для вашої компанії. Справедливість, надійність та відкритість – основні переваги затребуваного протикорупційного починання. Для того, щоб започаткувати одержання доходу від держзакупівель, необхідно лише пройти просту процедуру реєстрації на офіційному майданчику для авторизації.

admin