Економіка ринку землі України, продаж ділянок на Prozoro.Sale

Економіка ринку землі України, продаж ділянок на Prozoro.Sale

З точки зору сучасної економіки, ринок землі — це сукупність економічних відносин, які безпосередньо пов’язані з її купівлею-продажем, внаслідок чого попит, пропозиція та ціна на сільськогосподарські землі формуються цілком природно. Це також частина загальної системи земельних відносин, об’єктом якої є сільськогосподарські угіддя. Дуже специфічною характеристикою ринку землі є право власності. Цей ресурс чи не єдиний у світі, який неможливо відтворити. Через обмежену кількість сільськогосподарських угідь — близько 43 млн.га в Україні — пропозиція на ринку не збільшиться, навіть якщо попит значно зросте.

Економіка ринку землі та прогнози щодо початку торгів ділянками сільгосппризначення 

Очікується, що повноцінний ринок землі в нашій країні запрацює 1 липня 2021 року. Уряд зробив цей крок, виконавши вимоги МВФ щодо наступного траншу позики. Але якою б не була головна причина, результат залишається незмінним — питання нескінченного мораторію на продаж сільськогосподарських земель нарешті вже не є наріжним каменем української політики. Поки що основною характеристикою майбутнього ринку землі в Україні є його обмеження. По-перше, на продаж будуть виставлені лише ті ділянки, які належать приватним особам. Але також буде обмеження — одна людина може купити максимум 100 гектарів.

Використовуючи спеціальні платформи, такі як uub.in.ua, максимальна кількість учасників матиме доступ до земельних аукціонів. Відповідно, власник / організатор аукціону отримує найвищу ціну за лот. Крім того, сама процедура повністю відкрита: будь-які зміни легко контролюються як громадськістю, так і відповідними контролюючими органами. Це виключає втручання ззовні та припиняє звички старих корумпованих чиновників.

Економіка ринку землі в контексті запуску електронних торгів сільськогосподарськими угіддями

На сьогоднішній день на спеціальних сайтах, акредитованих для роботи з системою Прозорро.Продажі проведено 367 тис. Прозорих аукціонів. В результаті до державного бюджету надійшло 37,8 млрд грн. прибуток. Замість збагачення корупціонерів ці кошти використовуються для розвитку місцевих громад. Після простої процедури реєстрації ви матимете доступ до переліку поточних аукціонів, включаючи продаж земель сільськогосподарського призначення — https://uub.in.ua/post/EkonomkarinkuzemlprodazhslygospdlyanoknaProzorroProdazh

admin