Коли розпочнеться активізація земельних аукціонів в Україні

Коли розпочнеться активізація земельних аукціонів в Україні

Згідно з чиним законодавством, ринок землі був запущений вже 1-го липня 2021-го року і наразі він досить активно працює. Сам принцип цього закону полягає в тому, що був знятий мораторій на продаж сільськогосподарських угідь. Це означає, що власники земельних ділянок та паїв отримали змогу виставляти їх на продаж.

Варто нагадати, що до введення цього закону, такі ділянки могли переходити лише як спадок і не могли бути продані.

Сьогодні, ситуація досить сильно змінилась і ви можете знайти величезну кількість оголошень про продаж земельних ділянок на електронних майданчиках. Сама реалізація землі проходить в форматі аукціонів. 

Щоб ознайомитися зі всіма доступними оголошеннями й оцінити свої шанси на отримання земельної ділянки, вам доведеться визначитися з електронним майданчиком і зареєструватися на одному з таких сайтів. Важливо, розглядати ті ресурси, що акредитовані в системі ПроЗорро.

Ви можете розглянути варіант з сайтом uub.in.ua. Це один з ресурсів, де можна знайти величезну кількість напрямків в електронних аукціонах, в тому числі і земельні ділянки. Вам потрібно лише перейти за посиланням https://uub.in.ua/post/AuktsonipozemlnaProzorroProdazh_1 і обрати розділ, що є для вас справді цікавим.

Чи буде все це контролюватися?!

Основним контролюючим механізмом в таких торгах виступає система ПроЗорро. Продажі, яка перевіряє всі проведені операції. Кожен учасник торгів має можливість повідомити про якісь порушення в процедурі і ці факти будуть обов’язково перевірятися на наявність можливих зауважень.

Важливою складовою ринку землі є прозорість процедури та відсутність тіньових схем. Самі торги проходять з врахуванням всіх чинних законів. 

Одним з таких моментів є пункт про те, що в одні руки може бути продано не більше 100 га території. Починаючи з 2024-го року будуть застосовані зміни, згідно яких вже юридичні особи та організації зможуть купувати відразу до 10.000 гектарів землі.

Окрім цього, є безліч інших не менш важливих моментів, які стосуються безпосередньо проведення таких аукціонів.

На сьогодні, діючий формат ринку землі можна вважати досить простим і прозорим. Право на те, щоб взяти участь в самих торгах має кожен громадянин України, але лише за умови, якщо він дійсно достатньо забезпечений для укладання подібних домовленостей.

admin