Порядок зміни вартості газу

Порядок зміни вартості газу

Українська енергетична біржа — це незалежний майданчик який забезпечує різноманітним підприємствам вирішувати організаційні, технологічні та юридичні умови. Також такі умови дуже корисні для гарного функціонування біржової торгівлі природним газом та іншою сировиною. Українська енергетична біржа має офіційну сторінку www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/, на якій зареєстровано як споживачі так постачальники природного газу.

Користувачем може стати як фізична, так і юридична особа, яка є підприємцем. На даний час на сайті зареєстровано понад тисячі різноманітних компаній як державних так і інтернаціональних. забезпечення торгівлі на ринку енергетичних носіїв та енергетичної енергії охоплювати організаційні питання та проведення електронних торгів товарами. Все це допомагає якомога далі створити ліквідність для того щоб якісно запустити строковий ринку енергоносіїв.

Біржові котирування

Мета української енергетичної біржи — це формування національних цінових бенчмарків на енергетичні ресурси для забезпечення належного рівня ліквідності. Також використовуються біржовий інструментарій, які у свою чергу не дозволяють застосовувати корупційні шахрайські схеми та не дозволяють безконтрольно піднімати вартість енергоносіїв. Теперішній час саме українська енергетична біржа — це єдине джерело оптимальних ринкових цін на газ.

При формуванні ринкової вартості, а також визнанням неупередженості та прозорості і є лікар котирувань, які можна знайти на українській енергетичній біржі www.ueex.com.ua. Ці публікації біржових котирувань представлені міжнародними аналітичними агентствами. Порядок визнання до тренувальних ці та деякі інші форми інформування вартості природного газу саме на українській біржі можна знайти в розділі “Презентація”.

Аптеки фільтр даних на вірші можна вибрати напрямок, діапазон дат, таблиці котирування, де вказується число, місяць та рік, після чого натиснути “застосувати”.

На «Українській енергетичній біржі» можливо відстежити, як мінялися ціна на природний газ, так на момент січня 2017 року ціна за тисячу кубометрів газу складала 8330 гривень. У січні 2018 року ціна була 9683,94 гривні, а на початку 2019 року ціна за тисячу кубометрів природного газу складала 9822,93 гривні. На початок 2020 року ціна на природний газ складає 5005,27 гривні за тисячу кубометрів. Всі ціни були вказані з урахуванням податків. Таким чином вартість природного газу на даний час має вдвічі менше ніж в минулому році.

ВАЖЛИВО! Уся надана інформація основана на висновках проведених на «Українській енергетичній біржі» торгів на кінець 2019 року

Середня ціна природного газу на місяць розрахується таким чином: загальна вартість, яка була укладена на торговельний біржі, з урахуванням податків на купівлю-продаж ресурсу, ділиться на суму обсягів купівлі-продажу по підсумком укладеної угоди протягом всього терміну реалізації.

Міністерством економічного розвитку та торгівлі була випущена рекомендація, яка говорить, що при визначенні ціни на газ є встановлені на Українській енергетичній біржі ціни та котирування. Но при розрахунку не треба забувати про формулу, яку можна знайти на офіційному сайті. Таким чином при зміні вартості природного газу, через біржу підключену до системи Прозорро, у публічній закупці зміна вартості буде у рамках ринкової вартості. Порядок зміни вартості проходить обов’язково з застосуванням формули, яка вказується при підписуванні угоди та додаткової угоди.

admin