Реалізація державного резерву України на електронних торгах

Реалізація державного резерву України на електронних торгах

Електронні аукціони стають все більш популярними серед користувачів системи ПроЗорро. Важливо зазначити, що в торгах беруть участь як підприємці, так і фізичні і юридичні особи. Все залежить від того, про які саме аукціони йде мова.

Один з не зовсім звичайних варіантів – це реалізація державного майна. Мова йде про державний резерв України, до якого на сьогоднішній день входить близько 40-ка підприємств. Основне завдання даного резерву – це наявність певних ресурсів та можливість їх використання в ситуаціях, коли не залишається іншого виходу.

До самого резерву входять різні комбінати, нафтові комбінати, дослідниці центри й багато інших цікавих об’єктів. Принцип такий, що кожного року до резерву потраплять нові об’єкти. Відповідно, старі запаси потребують того, щоб їх списати.

На сьогодні найбільш розумним способом як це можна зробити – є проведення електронних торгів. Саме такий варіант вважається найбільш прозорим. Саме він надає рівні умови кожному учаснику. Відповідно, звичайні користувачі мають можливість поборотись щоб стати переможцем в таких цікавих тендерних оголошеннях.

Ви можете більш детально ознайомитися з повним переліком таких торгів на сайті sale.uub.com.ua. В цьому компоненті електронний майданчик все-таки є дійсно надійним та перевіреним.

Переваги проведення торгів по реалізації державних резервів

Тут варто усвідомити той момент, що на аукціони не потрапляють ті ресурси, які все ще залишаються стратегічно важливими для країни. В перелік аукціонів можуть потрапити лише ті лоти, які вже не представляють якогось особливого інтересу для самої держави.

До переваг такого формату аукціонів можна віднести:

  • Контроль державного майна – мова йде про те, що вже непотрібні ресурси виставляються на аукціони, де учасники в рівній боротьбі можуть поборотися за перемогу;
  • Швидкість – саме формат аукціону вважається найбільш простим в плані реалізації такого майна. Все що потрібно зробити – це виставити відповідне повідомлення на аукціон;
  • Економічна складова – це однаково вигідно як держави, так і самим учасникам. Перша сторона отримує можливість реалізувати майно по ринковій вартості та принести до державного бюджету певну суму коштів. Що стосується учасників, то вони можуть зекономити на придбанні певного ресурсу, придбавши його абсолютно прозорим чином.

Важливо пам’ятати, що нічого протизаконного в таких торгах не може бути. Це цілком зрозуміло, враховуючи той момент, що аукціон проходить під контролем системи ProZorro. Це і є основний контролюючий механізм, який є основною все аукціонів. 

Це актуально по відношенню до всіх електронних майданчиків, що є акредитовані в системі ПроЗорро. Серед них присутня  і Українська універсальна біржа, яка з кожним кроком стає ще більш популярною. 

Якщо вас зацікавив саме цей майданчик, ви можете перейти аза посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve, та взяти щось корисне для себе

Що стосується самого формату таких аукціонів, то він нічним не відрізняється від того як проходять будь-які інші торги. Акцент все ще робиться на те, як саме була оформлена заявка на участь та чи були представлені всі відповідні документи.

Якщо ж ви не сильно розумієтесь в цих питаннях та покажете таку заявку вперше. Рекомендується звернутися за допомогою до юристів, які зможуть допомогти в тому, щоб заявка була оформлена згідно всіх правил. Вони ж чітко прописані в описі до самих аукціонів, але з ними ще потрібно детально ознайомитися.

admin