Що потрібно знати про оскарження результатів державних закупівель

Що потрібно знати про оскарження результатів державних закупівель

Публікація результатів проведеного тендеру – це вже останній етап, на якому кожен з учасників має змогу ознайомитися з тим, хто ж все-таки став переможцем в боротьбі за отримання державного замовлення. Варто зазначити, що на цьому етапі розкриваються пропозиції не тільки переможця, але й всіх інших учасників. Відповідно, ви отримуєте реальну можливість порівняти свою заявку з тим, які були подані іншими компаніями.

Окрім ціни, можна більш детально ознайомитися з компаніями-конкурентами. Тобто, можна дізнатися, що це за фірми, чим вони займаються, який в них досвід чи мають вони відповідні сертифікати й тому подібну інформацію.

Не дивлячись на те, що сучасні електронні майданчики, що мають прямий зв’язок з системою ProZorro, іноді трапляються ситуації, коли замовник самого тендеру робить не зовсім очевидний вибір. Враховуючи той момент, що в законі прописана головна умова для визначення переможця – це економічна вигода, такий вибір можна оскаржувати.

Тут не так важливо, який саме електронний майданчик ви обрали, чи то є сайт української універсальної біржі tender.uub.com.ua, а бо ж якийсь інший ресурс. Тут вже все залежить від того, чи знайдеться той самий учасник, який не побоїться оформити та відправити цю скаргу.

Що варто знати про цю процедуру?!

Почати варто з того, що є конкретні умови, з якими потрібно бути ознайомленим перед тим, як подавати якусь скаргу.

Всього можна виділити декілька вагомих моментів:

  • Кожен з учасників на останньому етапі може ознайомитися з пропозиціями інших компаній. Більш того, за цим може слідкувати навіть громадськість. Відповідно, звичайні люди також можуть внести серйозний вклад і призвести до того, що результати торгів будуть переглядатися;
  • Сам учасник, який впевнений в том, що вибір був зроблений не зовсім чесно, повинна детально вивчити всі папери конкурентів й після цього дати конкретні аргументи, які будуть вказувати на те, що тендер було виграно несправедливо;
  • Документи й сама заява, що подається на розгляд, повинна бути оформлена без помилок. Якщо вони наявні, то з великою ймовірністю ви отримаєте по ній відмову.

Це ті самі моменти, які потрібно завжди брати до уваги. Насправді, вони не є якимись складними і потребують не так багато часу для того, щоб ознайомитися з ними більш детально.

admin