Скоро буде старт аукціонів по землі в Україні

Скоро буде старт аукціонів по землі в Україні

До того, як запустяться земельні аукціони залишилося кілька місяців. Однак, як і в минулому році, в українців це викликає активне обговорення з приводу всіх переваг і недоліків відкриття земельного ринку. Корисна інформація є на сайті https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/

Поки що провідними фахівцями аграрного сектора не було прийнято рішення про єдину думку з цього приводу. Ситуація може остаточно вирішиться вже в липні, коли фізичні особи можуть першими придбати аграрні ділянки.

Коли формується справедливий ринок, то уряду також необхідно враховувати і думки тих, хто володіє земельними паями, адже у них в руках зосереджена велика частина аграрних угідь України.

Які особливості процедури аукціонів з продажу землі можна виділити?

Вагомий позитивний аргумент на честь того, що відкривається ринок і запускаються аукціони, полягає у вільному продажу аграрних угідь. Кожен громадянин має повноцінне право на те, щоб власне майна управлялося тільки ним без будь-яких обмежень. А як можна помітити, це є важливою складовою демократичної держави.

GEDSC DIGITAL CAMERA

Український земельний ринок завжди характеризувався певним нерівністю. У жителів сільської місцевості, які колись працювали в колгоспах, був власний земельну ділянку, який гарантував їм безперервну обробку угідь.

Саме тому селяни володіють значною перевагою над міськими жителями. Відповідно, у них перших з’являється можливість ведення власного господарства або здачі наділів в оренду, маючи при цьому власні заощадження.

Урівноваження діяльності в агросекторі і забезпечення конституційного права для кожного громадянина буде завдяки закону № 552. Вже 1 липня 2021 року незалежно від того, де проживає фізична особа, яка є резидентом України, є можливість отримання в свою власність ділянки площею до 100 гектарів. Купівля угідь буде проводиться у приватних осіб, оскільки державні і комунальні землі поки не продаються і не передбачаються.

Нардепи зараз планують проводити реалізацію сільськогосподарських угідь за допомогою системи Прозорро.Продажі. Ця система є прозорою та виключає можливість корупційних схем. Вже багато громадян оцінили переваги системи Прозорро.

admin