Оренда земельних ділянок на онлайн-майданчик Української універсальної біржі

Оренда земельних ділянок на онлайн-майданчик Української універсальної біржі

Починаючи з 2021 року в системі Прозорро.Продажі з’явився новий напрямок, а саме «оренда земельних ділянок сільськогосподарського призначення». Якщо раніше в оренду здавалися переважно приватні паї, то зараз підприємці і навіть прості громадяни цілком можуть орендувати навіть державні активи.

Оренда земельних ділянок на е-торгах Прозорро.Продажі

Повноцінний земельний ринок в Україні запрацював з 1 липня 2021 року. Саме в той період на законодавчому рівні почав працювати дозвіл на реалізацію приватних угідь та здавання їх в оренду. Експерти дають прогнози, що після скасування мораторію це стане спусковим гачком для збільшення вартості на сільськогосподарській землі в майбутньому.

Звичайно, це не може не відбитися на тих людях, які бажають здати в оренду землю сільськогосподарського призначення. Адже збільшення вартості може безпосередньо вплинути на розмір орендної плати. Як інструмент з метою вкладення власних інвестицій земельні ділянки добре зарекомендували себе у країнах ЄС. Так, спираючись на їх приклад, можна прогнозувати, що перші 5 років ціна на один гектар зросте не менше ніж на 20%.

Щодо оренди земельних ділянок в Україні, то вартість поступово зростала ще до офіційного відкриття земельного ринку. Виходячи з цього у 2020 році, ціна за один гектар у середньому становила 120 доларів, а у більш родючих регіонах могла бути до 300 доларів. Такому становищу сприяло чимало факторів, як, наприклад, велика конкуренція за отримання кращих чорноземів, вплив великих холдингів та їх бажання збільшити свою площу. Навіть зростання деяких економічних показників відбувалося всупереч усім кризам.

Починаючи з 1 січня 2021 року, взяти в оренду земельні ділянки можна було не менше ніж за 1600 гривень за гектар, це стосується приватних паїв або до 3400 гривень за гектар для об’єктів державної власності. Але при цьому реальна вартість землі в Україні набагато більша і здатна у кілька разів перевищувати ці середні показники.

Рішення про здачу комунальної державної землі лісогосподарського призначення в оренду через торги системи Прозорро.Продажі є метою уникнути тотальної корупції та ненаситних чиновників. Тепер навіть приватні власники паїв здатні отримати гарний прибуток, скориставшись орендою або продажем своєї сільськогосподарської ділянки в системі Prozorro.Sale.

Здати в оренду земельну ділянку на майданчику Прозорро.Продажі

Сьогодні, незважаючи на те, якою власністю є підприємство, воно може здати в оренду сільськогосподарське угіддя, не боючись законодавства, а навпаки, спираючись на нього. Продавати земельні ділянки, здавати в оренду можна на сайті системи Прозорро.Продажі. Одним із таких сайтів є Українська універсальна біржа https://sale.uub.com.ua/news/orenda-zemli-silqsqkogospodarsqkogo-pryznachennya-na-prozoro-prodazhi. Пройшовши реєстрацію на порталі, можна вибрати відповідний для себе лот. Весь процес відбувається в автоматичному режимі і переможець визначається за найвищою ставкою. Все це сприяє викоріненню корупції із сірих схем, які діяли десятиліттями на тіньовому ринку продажу земель.

admin