Укладання контракту на закупівлю на торгах ProZorro

Укладання контракту на закупівлю на торгах ProZorro

Згідно Закону України «Про публічні закупівлі» державні та комунальні підприємства зобов’язані купувати різноманітні матеріально-технічні цінності, роботи та послуги через онлайн систему Прозорро. Це універсальна електронна платформа державних закупівель, на якій на відкритих аукціонах можуть приймати участь державні установи, приватні структури та підприємці. Сервіс ProZorro забезпечує прозорість процедур, нівелювання корупційного фактору, доступність всіх спроможних учасників до електронних торгів.

Для розширення функцій та зручності роботи Прозорро співпрацює з іншими онлайн ресурсами. Майданчик Mega Sale, на якому можна зареєструватися за посиланням megasale.com.ua, публікує інформацію про нові тендери, тут можна отримати професійну консультацію по торгам.

Особливості укладення контрактів на Прозорро

Як укладається контакт у системі ProZorro по результатам торгів:

  • Договір укладається замовником с учасником, який став переможцем електронних торгів. Таке рішення приймається в той же день, коли було оприлюднене результат відкритого аукціону та повідомлення про намір укласти договір. В повідомленні замовник вказує свої ідентифікаційні дані та дані учасника-переможця (ЄДРПОУ, адресу, назву та ін.), назву лоту та його код, обсяг продукції, дату та місце поставки, сума тендерної пропозиції та інша інформація.
  • Учасники та переможець отримують всі дані про переможця. Ті учасники, які не стали переможцями, мають законне право вимагати від замовника надання тендерної пропозиції та її переваг (тобто по якій причині саме цю компанію було визнано переможцем).
  • Сам договір не може бути укладений раніше, ніж через 10 днів після того, як на платформі Прозорро було оприлюднене повідомлення про намір підписання контракту на закупівлю. Підписати договір обидві сторони повинні у строк, який не перевищує 20 днів з моменту прийняття такого рішення замовником.
  • Якщо хтось з учасників подає скаргу після публікації повідомлення про наміри укласти договір, строки на укладення призупиняються до моменту розглядання оскарження.
  • Якщо учасник, який став переможцем, відмовляється підписати контракт, замовник відхиляє тендерну пропозицію. Відхилення також можливе у випадку ненадання необхідних документів чи доказу того, що підстави для відхилення відсутні. Такими підставами можуть бути корупційні справи, які пов’язані з компанією чи відповідальними посадовими особами, підписуючи ми тендерні документи.
admin