Як сьогодні можна придбати якісну деревину в Україні

Як сьогодні можна придбати якісну деревину в Україні

Пілотний проект по проведенню електронних аукціонів з продажу необробленої деревини в Україні був запущений навесні 2020 року та реалізовувався до квітня 2021 року. Врегулювання купівлі-продажу великих партій лісу, відсутність шахрайських схем, корупції та зловживань привернуло увагу покупців.

Вони активно реєструються на акредитованих майданчиках системи ProZorro.Sale. Через них можна купити ліс-кругляк сосни або іншу деревину безпечно, на приватних і прозорих умовах. Дізнатись більше можна за посиланням sale.uub.com.ua.

Які критерії передбачені для учасників аукціонів

Пілотний проект з реалізації необробленої деревини в системі Прозорро був запущений Постановою КМУ у лютому 2020 року. Ця постанова чітко регламентує основні правила проведення публічних аукціонів та гарантовано рівні умови для кожного учасника. 

Взяти участь в торгах через ProZorro.Sale можуть:

  • приватні особи;
  • фізичні особи-підприємці;
  • юридичні особи (у тому числі іноземні юридичні особи).

Для проведення торгів необхідно зареєструватися на електронній торгівельній платформі, яка є акредитованою Прозорро, сплатити реєстраційний та гарантійний внески. Учасники можуть формувати свої лота. А покупці мають змогу ознайомлюватись з ними. При тому не важливо, в якому регіоні України знаходиться постачальник. Торги проводяться в електронному форматі. Для участі у них достатньо мати комп’ютер або мобільний пристрій, підключений до Інтернет.

Продажу здійснюються в форматі відкритих аукціонів, участь у яких може взяти кожен. При цьому кожен отримує рівні можливості, а ціна формується на підставі попиту та пропозиції. Це гарантує відсутність зловживань та шахрайських схем. Як це працює за посиланням: https://sale.uub.com.ua/ru/news/ciny-na-kruglyak-vilqhy-na-prozoro-prodazhi.

Проведення публічних аукціонів з торгівлі деревиною

На електронні аукціони виставляється не менше 25% від обсягу поставок дерева одного асортименту. Обсяг одного лота – не менше 150 кубометрів, мінімальна вартість – не менше 200 тис. грн. Але на практиці проводяться і аукціони з меншими параметрами.

Пілотним проектом передбачено використання електронної системи Prozorro.Sale. Незважаючи на те, що законодавство зобов’язує продавати сировину через відкриті аукціони лише великих постачальників лісу, щорічний обсяг яких перевищує 10 млн грн, в торгах беруть участь й малі підприємства. Пов’язано це з тим, що на акредитованих майданчиках реєструється все більше і більше покупців. Відповідно для продавців є можливість збільшити обсяги продажів.

Для покупців покупка через відкриті аукціони – це гарантія справедливої ​​ціни, безпечної та прозорої угоди. Саме тому вони уникають прямих контрактів, а віддають перевагу безпеці.

admin