Земельні торги на УУБ

Земельні торги на УУБ

На Україні був прийнятий Законопроект, який стосується змін до законів і актів України щодо реалізації сільськогосподарських угідь. Таким чином, Верховна Рада України підтвердила, що офіційні земельні торги почалися вже 1 липня 2021 року. Земельні торги будуть зачіпати земельні ділянки, які належать аграрному сектору. Як же тепер буде здійснювати реалізація сільськогосподарських угідь?

Система Прозорро.Продажі

Протягом десятиліть в українському суспільстві постійно задавалися питанням про продажі сільськогосподарських угідь. Україна в даний час є головним постачальником продукції аграрного сектора, при тому, що більша частина території зайнята родючими ґрунтами – чорноземом. Тому головною складовою при продажу земельних ділянок було питання про корупційні дії під час операцій, головне було усунути корупцію.

На Україні площа всіх сільськогосподарських угідь складає близько 43 млн. гектар землі. На власність держави припадає приблизно 10,4 млн. гектар, інша частина залишається звичайним українським громадянам. Якщо розглядати загальне число фермерів і власників земельних ділянок ця цифра становить близько 25 млн. Людей. Саме тому торги на офіційній майданчику будуть нести відповідальність для фермерів і для звичайних громадян. Тут буде в першу чергу прозорість усіх операцій процесу купівлі-продажу сільськогосподарських угідь. Уже корупційні компанії не зможуть купувати ділянки за зниженими цінами або використовувати їх на незаконних підставах.

Для того, щоб угоди мали однакові права, для більшої конкурентоспроможної вартості ділянок землі і для усунення корупційних дій Україна реалізує офіційні земельні торги. Для більшої кількості корисної інформації, перейдіть на сайт https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-torgy-koly-startuyut-ta-yak-prohodytymut/

Земельні торги будуть проходити на офіційній майданчику Прозорро.Продажі – це офіційний сайт, а саме Українська універсальна біржа. До 2024 року учасниками торгів можуть стати звичайні українські громадяни, а вже з 2024 року до них зможуть підключитися юридичні особи. Підприємства та молодіжні організації. Важливим є те, щоб ці юридичні особи своєчасно пройшли реєстрацію на будь-який з майданчиків, яких зараз налічується приблизно 44.

В даний час на майданчику ProZorro.Sale вже відбуваються торги. В даний момент вироблено приблизно 272 тисячі угод, які були прозорими і без корупційних дій. До того ж в якості об’єктів виступали не тільки земельні території, але і автомобілі, обладнання та приміщення. На майданчиках вже присутній близько 18 600 учасників. Деякі учасники торгів – це офіційні учасники майданчика УУБ. В результаті проведення торгів, Україна змогла вже прийняти перші прибуткові кошти в розмірі 24 млрд. гривень.

admin